שאל את המומחה

אני בת 18, עקרו לי שן טוחנת כשהייתי קטנה. האם אני חייבת לבצע השתלה מיד?

שיניים שחסרות מגיל צעיר צריך לשקם בהקדם. מאחר והמקום של הטוחנת שנשאר ייסגר עם הזמן ולא יתאפשר לשקם את האזור בגיל מבוגר יותר. אני ממליץ לך לפנות למרפאה שמבצעת השתלות ולהשלים את החסר.

ד"ר גזמאוי שלום, לי יש זוג תותבות שלמות שמפריעות לי מאוד מה ניתן לעשות?

אם התותבות שחוקות אז יש להחליף אותן בתותבות חדשות.
כיום ניתן לייצב את התותבות בפה ע”י חיבור התותבת לשתלים. מומלץ לבצע לפחות ארבעה שתלים באזור הקדמי של הלסת ולחבר את התותבת לשתלים בחיבור מיוחד. דבר שמייצב את התותבות בפה בצורה טובה מאוד ומשפר את איכות החיים.

אני מועמדת להשתלות בלסת עליונה, כשהייתי בבדיקה אמרו לי שאני צריכה הרמת סינוס מה ההבדל בין הרמת סינוס סגורה לבין הרמת סינוס פתוחה?

הסינוס הוא חלק ממערות האף שהם חללים בתוך הגולגולת שמכילים אויר, עם הגיל הנפח שלהם גדל על חשבון העצם שסובבת את השיניים בלסת עליונה במיוחד אם השיניים חסרות.
במידה ורוצים לבצע שתלים באזורים האחוריים של הלסת העליונה יהיה צורך להשלים את העצם החסרה ע”י החדרת תחליפי עצם לרצפת הסינוס.
הרמת סינוס פתוחה: במידה ויש אובדן גדול מאוד של עצם יהיה צורך במילוי ניכר של רצפת הסינוס ולשם כך פותחים “חלון” בצד של הסינוס ומבצעים את מילוי העצם (עם או בלי שתלים). תקופת ההמתנה כשנה מיום ההשתלה עד לשיקום (הרכבת הכתרים).
הרמת סינוס סגורה: במידה וחסר העצם באותו אזור לא גדול במיוחד ,אך לא מספיק לשם החדרת שתלים באזור, מוסיפים תחליפי עצם לרצפת הסינוס דרך הקידוח של השתל עצמו בלי לפתוח שלון לסינוס. זה ניתוח יותר שמרני ,פחות טראומתי למטופל. תקופת ההמתנה היא כ6 חודשים עד לקבלת הכתרים בפה.

מה משפיע על אורך חיי שתלים?

זו שאלה מורכבת, אך לתשובה יש כמה מרכיבים
מרכיב 1: איכות הטיפולים, וזה נגזר מאבחון נכון של המקרה, תכנון שתלים נכון וביצוע מדוייק
ככל האפשר שמתאים לממצאים הקליניים של אותו מקרה. בזה שאתה פונה למומחה העניין הזה הוא אמין ביותר.
מרכיב 2: תחזוקת המטופל לשתלים כמו ביקורת בזמן וניקוי בבית וניקוי תקופתי אצל שיניית, מבטיחים
שרידות מקסימלית לשיחזור. דבר נוסף חשוב לא פחות זה שינויים בפעילות המטבולית בגוף המטופל למשל, סוכרת או כל הפרעה אנדוקרינית או עישון עלולים לפגוע בתמיכת העצם סביב שתלים בחוסר תחזוקה נכונה.
שילוב של כל הגורמים האלה ביחד ולחוד יכולים להשפיע על אורך חיי השתל, ולכן חשוב לפנות למומחה לשיקום שיכול לשכלל את כל הגורמים במתן תוכנית טיפולית שיקומית הכי ריאלית.

פגישת ייעוץ אישית במרפאה

 

צרו קשר בטלפון: 03-5493730

או תאמו תור במרפאה דרך האתר

 

לחצו לקביעת פגישה